در آخرین نسخه منتشرشده اینستاگرام (مهرماه 98 به بعد) این شبکه اجتماعی همانند تلگرام حالت Dark Mode(سیاه و سفید) را به قابلیت های خود اضافه کرد.شما با این قایلبت می توانید ظاهر برنامه اینستاگرام را به حالت دارک (سیاه و سفید) تغییر دهید.

اگر شما جزء کاربرانی هستید که می  خواهید از قابلیت جدید اینستاگرام  استفاده کنید تا شب ها چشمتان اذیت نشود در ادامه مقاله با نحوه فعالسازی این قابلیت آشنا خواهید شد.

قابیت DarkMode را برای چه گوشی هایی میتوان اعمال کرد؟

نکته مهم این است که این قابلیت هنوز در برنامه اینستاگرام قرار نگرفته است یعنی اینکه شما نمی توانید از درون برنامه اینستاگرام حالت DarkMode را فعال کنید.
در واقع اینستاگرام وابستگی به سیستم عامل دارد تا بتواند حالت DarkMode را به خود بگیرد.

اگر میخواهید از درون اینستاگرام حالت دارک را فعال کنید باید منتظر بمانید تا این قابلیت در آینده که زمان آن هم مشخص نیست در برنامه قرار بگیرد.

اگر اطلاع داشته باشید در آخرین نسخه های سیستم عامل اندروید و ios کاربران می توانند حالت DarkMode را برای سیستم عامل خود فعال کنند.
اینستاگرام هم در صورتی که شما سیستم عامل خود را به حالت  DarkMode برده باشید به حالت دارک خواهد رفت.

برای رفتن به حالت دارک در اینستاگرام باید نسخه سیستم عامل ios شما 13 باشد و اگر از سیستم عامل اندروید استفاده می کنید باید نسخه سیستم عامل گوشی شما 9 یا 10 باشد.

فعال کردن Dark Mode در iOS و اندروید

برای فعال کردن دارک مد در آیفون به Settings رفته و در منو Display and Brightness گزینه Dark را انتخاب کنید. البته گزینه فعال کردن حالت خودکار نیز وجود دارد که در زمان شب تم را تاریک کرده و روزها آن را به حالت عادی باز میگرداند.

برای فعال کردن تم تارک در گوشی های اندروید به بخش Settings و سپس Display رفته، گزینه Advanced را زده و سپس از منو Device theme گزینه Dark را انتخاب کنید. البته این بخش در بعضی از گوشی ها کمی متفاوت است.

 

تاریخ ثبت:۹۸/۷/۲۴ نویسنده : وحید بازدید: ٢٣٩نفر