امروزه مرورگر موزیلا فایرفاکس یکی از بزرگترین و معروف ترین مرورگرها شده که اکثر کاربران از این برنامه برای وبگردی استفاده میکنند .

تعداد عمده ای از کابران که با کارشناسان ما در ارتباط بودند از حریم شخصی و پاک کردن اطلاعات و ذخیره شدن اطلاعات خودشون در صفحه این مرورگر گلایه داشتند در این پست آموزش نحوه پاک کردن این اطلاعات را در این مرورگر به شما خواهیم داد.

با ماهمراه باشید که با استفاده عکس ها و  توضیحات مشکلتون رو حل کنیم ...

در ابتدا مروگر فایرفاکس(Firefox) رو باز کنید و منوی سمت راست برنامه را کلیک کنید و به قسمت Options بروید .

حالا به زیرمنوی Privacy And Security بروید .  خواهید دید که یک صفحه جدید باز می شود . شما اگر مایل به حذف کردن اطلاعات قبلی خود  یعنی به سایت هایی که مراجعه کرده اید بایدطبق عکس زیر عمل کنید.

در این تصویر شما می توانید از ذخیره آدرسها برای همیشه جلوگیری کنید .اگر می خواهید از این به بعد  وارد هر سایتی  شوید هیچ ردی از شما باقی نماند باید تاریخچه (history) را  روی حالت هرگز تاریخچه را به خاطر نسپردن (never remmber history) رو بزیند . و فایرفاکس رو ریستارت کنید .

یعنی به قسمت History بروید و به قسمت Clear your recent history کلیک کنید

می بینید که یک صفحه جدید باز می شود  و اگر شما می خواهید همه اطلاعات شما  از زمانی که برنامه فایرفاکس (Firefox)را نصب کرده اید تا اکنون حافظه اش را پاک کنید روی حالت Everythings بگذارید . توصیه میکنم اگر شما مایل  به حذف اطلاعات خودتون هستید تمامی تیک های زیر رو بردارید .

Cache : شاید تا حالا نمی دانستید Cacheو افزایش سرعت بارگذاری سایت استفاده کرده باشید با این حال این مخزن تنها برای این استفاده می شود که اگر مرورگر فایلی را در اختیار دارد دیگر برای بار دوم آن فایل را از سرور سایت دریافت نکند این قابلیت هم بسیار مفید است.

Download and History : که از اسمش پیداست لیست یادآورهای شما و دانلود های شما رو نشون میده.

Perference : مربوط به تنظیمات است.

Active Logins : تیک بعدی مربوط به سایت هایی هست که به آن وارد شده اید یعنی شما در آن سایت یک حساب کاربردی دارید.

Cookies : تیک بعدی مربوط به کوکی ها هستند که این کوکی ها اطلاعاتی که وارد یک سایت می شوند را در خود نگه می دارد.

نکته : توصیه میشود که تیک کوکی و کش را بردارید .تا سرعت چشم گیری در وبگردی شما اعمال شود .

اگر شما مایل هستید که فقط کوکی ها رو پاک کنید روی گزینه Remove Indevidoal Cookies  کلیک کنید و روی گزینه Remove All بزنید .

اگر می خواهید از این پس هربار  که به آن سایت مراجعه می کنید پسورد را از شما نخواهد باید تیک زیر را بزنید .

اگر شما می خواهید لیست سایت هایی که دیروز یا امروز یا ماه قبل یا قبل تر از آن را مشاهده کنید یا پاک کنید باید مسیر زیر رو طی کنید .

تاریخ ثبت:۹۶/۷/۱۵ نویسنده : مجید بازدید: 595نفر
join instagram