احتمالا شما هم بعد از بروزرسانی نسخه های ویندوز خود در یکی دو هفته گذشته با خطایی روبرو شدید که از مشکل CredSSP اعلام وضعیت می کند .

شرکت مایکروسافت اخیرا اقدام به انتشار آپدیت های جدید و مهمی برای محصولات خود کرده است، همچنین در ابتدای مارس 13، 2018، یکی از این آپدیت ها با مشخصه CVE-2018-0886 نیز جهت رفع برخی مشکلات امنیتی در خصوص پروتکل تأیید هویت CredSSP و سرویس Remote Desktop برای همه پلتفرم ها منتشر شد.

برای کسانی که اخیرا این آپدیت ها را بر روی ویندوز 10 خود نصب کرده اند، ممکن است در که در هنگام تلاش برای اتصال از طریق ریموت دسکتاپ به یک سرور، خطای زیر را دریافت کنند.

An Authentication error has occurred.
The function requested is not supported.
Remote computer:
This could be due to CredSSP encryption oracle remediation

برای حل این مشکل چند روش وجود دارد اما بهترین روش و پیشنهاد مایکروسافت نصب آخرین آپدیت ها بر روی سرور می باشد.پیشنهاد ما بروزرسانی سیستم است اما اگر به سرور دسترسی فیزیکی ندارید  و نیاز مبرم به دسترسی از راه دور دارید. با انجام روش دوم بر روی کلاینت می توانید به سرور متصل شوید.حتما سرور و کلاینت را بروزرسانی کنید.

روش اول) وارد server manager شوید، از منو سمت چپ به local server رجوع کنید و روی کلمه enabled در مقابل remote desktop کلیک کنید. در صفحه باز شده برای رفع ارور CredSSP می بایست تیک connections only from computers runnung remote desktop with network level authentication ( recomended ( سپس ok را بزنید و مجدد تست کنید.)

روش دوم) از طریق گروپ پالیسی مسیر زیر دنبال کنید وارد گزینه Encryption Oracle Remediation شوید و آن را Enable کنید، سپس قسمت protection level ان را روی vulnerable قرار دهید.

Computer Configuration >> Administrative Templates >> System >> Credentials Delegation >> Encryption Oracle Remediation

تاریخ ثبت:۹۷/۴/۱۸ نویسنده : وحید بازدید: 997نفر