ویندوز فون

درباره ء : ویندوز فون (ویندوز موبایل) در  ابتدا ما به شما سیستم عامل ویندوزفون را در این مقاله به شما معرفی خواهیم کرد و در مقالات بعدی شمارا با نحوه ی استفاده و کارکرد با ویندوز فون و نحوه ی رفع مشکلات خود را به شما توضیح خواهیم داد .

ویندوز فون : ویندوز موبایل درسال 2011 توسط غول بزرگ کمپانی نوکیا معرفی شد . شرکت نوکیا که در سال های پیش با سیستم عامل جاوا ، سیمبین و ... در ارتباط بود و گوشی های خود را با سیستم عامل های مختلفی به بازار عرضه میکرد  ، و تا اینکه  نوکیا تصمیم گرفت  در سال 2011 اولین سیستم عامل خود را به بیرون عرضه کند و این سیستم عامل با نام ویندوز فون به بازار وارد شد . اولین سیستم عامل خود را با نام ویندوز 7 به بازار عرضه کرد . این نوع سیستم عامل بسیار ساده و بی روح بود که باگ ها و مشکلات زیادی را داشت و بالاخره توانست در سال 2014 یک سیستم عامل خوب و با کیفیت را وارد بازار کند .

نوکیا اگر ویندوز 7 را به ویندوز 8.1 ارتقاء نمیداد شاید هیچ وقت مردم از این سیستم عامل باخبر نمی شدند . با این سیستم عامل گوشی هایی با قیمت های مناسب و با کارایی مناسب در اختیار مردم نهاد و این سیستم عامل به ویندوز فون روح و جان بخشید .

و حال چند نمونه از این گوشی هایی که در سال 2014 نوکیا با اسم لومیا به بیرون عرضه کرد را برای شما مثال میزنیم : 1520    930   530   1020  925   و ... که بهترین و قویی ترین گوشی های  سال  معرفی شدندلومیا 1020 رکورد بهترین  دوربین گوشی  را توانسته است کسب کند حتی  تا این زمان هیچ دوربینی توانایی مقابله با  این دوربین را ندارد . اما این گوشی پردازنده ضعیفی داشت و نوکیا گوشی بعدی  خود را با نام 930 و 1520 معرفی کرد که هردو از نظر قدرت یک جور می باشند ولی از نظر ابعاد باهم فرق دارند .

باتوجه به اینکه نوکیا با تولید این سری گوشی ها پیشرفت خوبی کرده بود، مایکروسافت شرکت نوکیا  را خریداری کرد و نوکیا در عرصه ویندوزفون بازنشسته شد و حالا نوکیا در حال طراحی گوشی  های اندرویدی میباشد که هنوز تلفن همراهی به بازار عرضه نکرده است .

مایکروسافت با خرید این سیستم عامل توانست پا به عرصه ی ویندوز فون بگزارد و تا الان نیز موفق بوده است . مایکروسافت سیستم عامل ویندوز 10 را به بازار عرضه کرد . این امر مایکروسافت برای یکپارچه سازی ویندوز های خود بود که بتواند ویندوز 10 گوشی را با ویندوز 10 دسکتاپ (کامپیوتر) یکپارچه کند . وحالا مایکروسافت هر ماه یکبار یک اپدیت (بروزرسانی جدیدی)  برای سیستم عامل خود به بیرون عرضه میکند هریک از این اپدیت های خود با تغییرات جدید و کاربردی تری در اختیار مردم قرار می دهد چه برای گوشی و چه برای دسکتاپ . و حالا نیز شرکت های زیاد چینی و امریکایی نیز تصمیم خود را گرفته اند که سیستم عامل های خود را به ویندوز تبدیل کنند . شرکت هایی مانند اچ تی سی ، اچ پی  و ...  تصاویری از قول های ویندوزی را اختیار شما میگذاریم .

 

تصاویری از قول های  شرکت های ویندوزی

Nokia Lumia 930

Nokia Lumia 930

Nokia Lumia 1520

Nokia Lumia 1520

Hp Elite 3X

 

Microsoft Lumia 950Xl

 

 

 

در مقاله بعدی با تنظیمات لومیا آشنا خواهیم شد .

Setting-windows-phone

تاریخ ثبت:۹۵/۷/۲۸ نویسنده : مجید بازدید: 1080نفر
join instagram