شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که قصد تعویض گوشی موبایل  خود را داشته باشد  و با مراجعه به محل های  فروش گوشی موبایل مورد نظر خود را انتخاب کرده باشید با این وجود متوجه خواهید شد. سیم کارت قدیمی شما قابل نصب بر روی گوشی جدید نمی باشد و مجبور به تغییر سایز سیم کارت قدیمی خود برای هماهنگ سازی آن با گوشی جدید تان می شوید .

 در سال های اخیر با تکامل گوشی ها سایز سیم کارت ها معمولی یا مینی سیم ها به میکرو سیم ها  و نانوسیم ها رسیده است  همین موضوع باعث شده که کاربران پس از خرید یک گوشی جدید مجبور به تغییر سایز سیم کارت قدیمی خود برای هماهنگ سازی آن با گوشی جدیدشان شوند در این پست به آموزش پانچ کردن سیم کارت در خانه می پردازیم چگونه سیم کارت خود را با گوشی جدیدتان هماهنگ کنید.

آموزش پانچ کردن سیم کارت در خانه

برای تبدیل سیم کارت معمولی به نانو سیم   به یک قیچی خوب نیاز دارید و تنها کاری که باید انجام دهید بریدن لبه های سیم تا رسیدن به اتصالات فلزی طلایی رنگ روی آن است. (قسمت های طلایی رنگ جهت اتصال تلفن به شبکه ی مخابراتی به کار می روند.)  اگر  به صورت اتفاقی قسمتی  کوچک از بخش فلزی را بریدید جای نگرانی نیست اما اگر مقدار زیادی از آن قسمت بریده شود به احتمال زیاد سیم کارت شما دیگر قابل استفاده نخواهد بود.

ابتدا با یک ماژیک قسمت هایی که باید  برش داده شود را خط کشی کنید.همچنین داشتن یک نمونه میکروسیم یا نانو سیم برای الگوبرداری قبل از برش سیم کارت استاندارد ، بسیار مفید خواهد بود.

در تصویر زیر ابعاد دقیق هر 3 نوع سیم موجود مشخص شده  تا به کمک یک خط کش برش دقیق تری روی سیم کارت خود ایجاد کنید.

تاریخ ثبت:۹۵/۵/۱۹ نویسنده : وحید بازدید: 2842نفر
join instagram