امروز قصد داریم  تعیین MAC Filter برای مودم های TP Link را آموزش دهیم با این وجود ممکن است سوالی در ذهن شما ایجاد شود MAC Filter چیست و چگونه عمل می کند .

مک فیلتر چیست (MAC Filter)و چگونه از دسترسی غیر مجاز به وایرلس جلوگیری می کند؟

یکی دیگر از کارهای که برای جلوگیری از دسترسی غیر مجاز افراد به وایرلس شما می تواند مفید واقع شود همان MAC Filtering می باشد . به این صورت که در تنظیمات مودم وایرلس خود تعیین می کنید که چه دستگاه های اجازه دسترسی به شبکه وایرلس شما را داشته باشند .  هر دستگاه دارای (Wifi) برای اتصال به شبکه وایرلس  دارای یک آدرس مک(MAC Address) می باشد . شما می توانید مک آدرس(MAC Address) بخصوص آن دستگاه را در تنظیمات وایرلس خود وارد کنید و تنها به آنها اجازه ورود و دسترسی به شبکه را صادر کنید .

حالا که با مفهموم ابتدایی مک فیلتر(MAC Filter) و مک آدرس (MAC Address) آشنا شدید به سراغ آموزش وارد کردن مک آدرس به مودم می رویم تنظیمات مک فیلتر مودم های مختلف تقریبا مشابه می باشند.

ابتدا از اتصال کابل Lan به کامپیوتر یا لبتاب خود مطمئن شوید تصویر کابل شبکه (Lan) قرار میدم که بهتر متوجه  شوید.

سپس  مرورگر(Firefox, Google Chrome) یا جستجوگر خود را باز کنید.
در نوار آدرس مرورگرتان آدرس 192.168.1.1 را تایپ کرده و اینتر(Enter) بزنید و سپس از شما در خواست رمز عبور می شود در هردو کادر خالی admin را تایپ کنید.

 

سپس مانند تصویر زیر وارد تب Interface Setup شده، و به قسمت Wireless بروید.


بعد از آن در قسمت Wireless MAC Address Filter (قسمت Active) گزینه Activated را انتخاب کنید.
سپس در بخش Action ، گزینه Allow Association را انتخاب کنید.
بعد در قسمت Mac Address ها ، مک آدرس دستگاه هایی خود را وارد کنید. فقط دستگاه های دارای این مک آدرس ها مجاز به استفاده از شبکه وای فای مودم تان هستند.
حالا تنظیمات را Save نمایید.

با اعمال این تنظیمات فقط دستگاه هایی که مک آدرسشان وارد شده می توانند از شبکه وای فای(Wifi) استفاده کنند و دستگاه های دیگر حتی اگر رمز مودم تان را هم هک نمایند نمی توانند از شبکه وای فای شما استفاده کنند.

مک آدرس گوشی رو با توجه به تصویر زیر در تنظیمات وای فای و قسمت پیشرفته می تونید پیدا کنید.

تاریخ ثبت:۹۵/۸/۱۴ نویسنده : وحید بازدید: 1720نفر
join instagram