شاید برای شما هم اتفاق افتاده ، بخواهید اطلاعات را از کامپیوتر خود به جای دیگر منتقل کنید یا بخواهید پروژه ای را به استاد خود تحویل دهید .برای رایت کردن یا همان Burn  روی دیسک  CD و DVD  نرم افزارهای مختلفی وجود دارد مانند Nero ، Alcohol  و... اما همونطور از عنوان این پست مشخص هست ما قصد داریم با خود ویندوز به رایت CD  یا DVD بپردازیم در ادامه طبق آموزش عمل کنید.

این امکان در ویندوز XP,vista,windows 7,windows 8.1,...  وجود دارد.

مراحل آموزش بسیار ساده ومبتدی می باشد.

  1-  ابتدا یک CD یا DVD  خام در درایو رایتر سیستم قرار می دهیم.
  2-  به مسیری بروید که فایل مورد نظرتان در آن قرار دارد .مثلا فایل test.doc را که در درایو  Dهست میخواهیم روی سی دی رایت کنیم.
 3-   روی فایل مورد نظر کلیک راست کنید وCopy  را انتحاب کنید.
 4-   از داخل My Computer  روی درایو رایترخود دابل کلیک کنید تا وارد درایو شوید (در ویندوز 7 قبل از ورود به درایو از شما نامی برای سی دی درخواست می کند ، یک نام مرتبط با اطلاعات درج کنید و Next  را کلیک کنید).
 5-   در فضای خالی از درایو کلیک راست  وگزینه Paste  را انتخاب کنید .خواهید دید یه کپی کم رنگ از اطلاعات در درایو رایتر مشاهده میکنید وآماده رایت بر روی دیسک است).ولی هنوز رایت نشده است اگر دیسک را خارج کنید و بر روی سیستم دیگری بررسی کنید می بینید خالی می باشد هنوز کار تموم نشده.
6-    تمام فایل ها و اطلاعاتی که نیاز دارید را به همین صورت روی درایو رایتر خود کپی کنید. اگر بعضی ها نیاز به حذف داشتند، به سادگی انتخابشان کنید و کلید Delete را بزنید.
7-    برای رایت یا Burn، در پانل سمت چپ، روی گزینه Write these file on Disc یا درVista ، دکمه Burn  to Disc را کلیک کنید.
8-    در مرحله آخر ، پنجره ای باز می شود و از شما می خواهد یک نام برای دیسک که قرار است رایت شود انتخاب کنید.  و سپس  Nextهای متوالی را کلیک کنید تا اطلاعات شما روی دیسک رایت شود.اگر از گزینه ها سر در نمی آورید، فقط Nextرا کلیک کنید، کار خاصی نیازنیست انجام دهید.


    بعد از اینکه رایت انجام شود! دیسک به صورت اتوماتیک از رایتر خارج می شود و می توانید از آن استفاده کنید.

تاریخ ثبت:۹۵/۷/۲۵ نویسنده : وحید بازدید: 4300نفر
join instagram