امروز با یک آموزش کاربردی دیگر از امداد رایانه در خدمت شما هستیم شاید شما هم با این مشکل رو به رو شده باشید، که نیاز به  استخراج (ذخیره) یک تصویر از مجموعه نرم افزارهای آفیس (Microsoft Office)  داشته اید اما نمی دونستید با یک ترفند به سادگی می توان از کنار این مشکل گذشت. در این آموزش فقط نحوه استخراج عکس از  Microsoft Office Word 2007     آموزش خواهیم داد. اما سایر نرم افزار های آفیس مانند پاورپوینت رانیز می توان با این ترفند استخراج کرد.

آموزش استخراج تصاویر فایل های DOCX:

قبل از شروع آموزش ،باید فرمت فایل ها رو مشخص کنیم ،پس به مسیر ذخیره فایل هایمان می رویم و طبق مسیر زیر پیش می رویم.

view > options change folder and search options>view 

و تیک کنار گزینه ی Hide extensions for known file types را برمیداریم. حالا می توانیم فرمت تمام فایل ها را  کنار نام آن ببینیم.

۱. فایلی را که می خواهید عکس آن را استخراج(ذخیره) کنید، انتخاب کنید. در اینجا فایل mydoc.docx نام دارد .

۲. کلید F2 (Rename)   برای تغییر نام فایل را فشار می دهیم یا کلیک راست کرده و گزینهRename را برای تغییرنام انتخاب می کنیم و قسمت انتهایی فایل که به این صورت است.docx را به .zip تغییر می دهیم.

۳. بعد از تغییر فرمت فایل یک  پیام هشدار مربوط به تغییر فرمت فایل نمایش داده می شود بر روی Yes کلیک می کنیم.

۴. حالا باید بر روی فایل زیپی که در مرحله با تغییر فرمت فایل ورد ایجاد کردیم راست کلیک کنیم و بر روی Extract files کلیک کنیم تا فایل های آن استخراج شوند.

5. بعد از عملیات  استخراج کردن (اکسترکت کردن) فایل ورد با چند پوشه مواجه می شویم، برای دسترسی به  تصاویر استخراج شده باید به پوشه media برویم.

 

اميدوارم از اين پست خوشتون اومده باشه

"ياحق"

تاریخ ثبت:۹۵/۸/۲۴ نویسنده : مجید بازدید: 1159نفر
join instagram